Latvijas Taekwon-do ITF kauss 2019

Turnīrā piedalījās 24 klubu 382 taekvondisti no 9 valstīm – AFGANISTĀNA (Afganistānas ITF federācija), ANGLIJAS (United Kindom), BALTKRIEVIJAS (Kaskad, Sparta un BPAT no Minskas un Vitebskas), GRUZIJAS (Gruzijas ITF federācija), KRIEVIJAS (Sanktpēterburga, Velikie Luki, Lubecka, Viborgs), POLIJAS (Matsogi Ciechanow, Combat Sports Academy), UKRAINAS (Fanat no Dnepras un Maks Sport no Kijevas), UZBEKISTĀNAS (Uzbekistānas ITF federācija no Taškenta) un LATVIJAS (AlexClub, Čin-Gu, Tan-Gun, TKD, Līvāni, Viktorija-T, Zeta Sports, LTCS un Sonkal).

6.Latvijas Taekwon-do ITF kauss 2019 un 12.Latvijas Taekwon-do ITF iesācēju kauss 2019 šogad pirmo reizi turnīra vēsturē notika divās dienās – 2019.gada 16. un 17.februārī, plašajā, gaišajā un viesmīlīgajā Salaspils Sporta namā! Turnīrs tika organizēts ar Latvijas Taekwon-do ITF asociāciju sadarbībā ar sporta klubu „Čin-Gu”.

Arī šoreiz turnīrs var lepoties ar panākumiem:

1)      Turnīram pieteicās 382 sportisti no 9 valstīm – Afganistāna, Anglija, Baltkrievija, Gruzija, Krievija, Latvija, Polija, Ukraina un Uzbekistāna (2016.gadā piedalījās 156 sportisti no 6 valstīm, 2017.gadā – 252 sportisti no 4 valstīm, 2018.gadā – 422 cilvēki no 8 valstīm)!

2)      Pirmo reizi turnīra tiesnešu kolēģiju vadībai tika uzaicināts starptautiskās A kategorijas tiesnesis, daudzu pasaules kausu un čempionātu tiesnesis no Uzbekistānas Konstantīns Klimovs, 5.dans.

3)      Sacensības cīņas un tulas tika tiesātas ar elektronisko sistēmu, kuru nodrošināja mūsu draugi no Baltkrievijas Taekwon-do asociācijas!

LatCup2019 turnīra treneru komanda

Kopumā tika izspēlētas 184 komplektu medaļas – 46 tulās, 98 sparringā, 20 speciālajā tehnikā, 10 ātruma testā, 9 izturības testā un 1 tradicionālajā sparringā)  (2017.gadā tika apbalvotas 119 kategorijas, 2018.gadā tika apbalvotas 187 kategorijas).

Turnīrs tika apkalpots ar 4 sekretāriem un 52 tiesnešiem galvenā tiesneša Konstantīna Klimova, 5.dans (Uzbekistāna), vadībā. Viss tiesnešu kolēģijas darbs notika ļoti kvalitatīvi, kas saistīts ar daudziem aspektiem! Pirmkārt pirms turnīra notika 3-6 stundas gari 3 tiesnešu semināri, kuros teorētiski tika izklāstīti tul, sparringa, speciālās tehnikas un spēka testa sacensības noteikumu jaunumi un precizējumi, kā arī praktiski tika apgūtas elektroniskās tiesāšanas prasmes un referi žesti un darbības. Otrkārt Konstantīns Klimovs ar savu profesionalitāti un autoritāti spēja disciplinēt tiesnešu darbu un kartību sacensības zonā. Gribas atzīmēt, ka “jaunā” dalībnieku izsaukšanas, pārbaudes un tiesāšanas kartība, kura saistīta ar lielāko slodzi uz žūrijas locekļiem “maršaliem” (kuri izsauca dalībniekus, pārbaudīja ekipējumu un pierakstīja sacensības rezultātu) un elektronisku tiesāšanas sistēmu (kur sportisti un līdzjutēji varēja vērot rezultātu) (liels paldies Baltkrievijas draugiem Jevgenijam Rodčenko un Oļegam Proņevičam par ierīces nodrošinājumu), daudz paātrināja turnīra norisi, uzlaboja tās kvalitāti, organizētību un palielināja skatāmību!!!


Latvijas Taekwon-do ITF kausa 2019 tiesnešu kolēģija

Līdz ar to LIELS paldies visiem TIESNEŠIEM no Latvijas (31 tiesnesis, tajā skaita klubu treneri no AlexClub, Viktorija-T un Čin-Gu) un citām valstīm par profesionālo un kvalitatīvu darbu, jo viens no svarīgākajiem sacensības kritērijiem ir objektīvā tiesāšana! Daudzi ārvalstu treneri šādi komentēja tiesāšanu LatCup2019: “Ja sportists zaudē, tad viņš zaudē! Jā sportists uzvar, tad viņš uzvar! Pretenziju pret tiesāšanu nav!” Tas ir ļoti patīkami, ka pie mums Latvijā veidojās lielā un kvalitatīvā tiesnešu komanda, kuru protams vienmēr var un vajag pilnveidot un attīstīt! Mēs esam pareizajā ceļā!

Tuļos divīzijā 10.-9.gups un sparringos bērni 7-8 un 9-10 gadu vecumā tika sadalīti grupās pa 4, kas iedeva iespēju visiem cīnīties pēc apļa sistēmas vismaz 2 reizes uz izcīnīt godalgotas vietas un medaļas.

Šāds starptautiskais turnīrs deva lielisko pieredzi un stimulu jaunajiem taekvondistiem, jo tāda lieluma un līmeņa starptautiskās sacensības notiek Latvijā un dod unikālo iespēju piedalīties visu līmeņu un vecumu Latvijas sportistiem. Visi Latvijas sportisti bez šaubas ieguva ļoti lielo sacensības pieredzi, kas uzlaboja viņu priekšstatu un redzējumu tehnikas, taktikas un psiholoģiskās sagatavotības ziņā! Daudzi no viņiem piedalījās sacensībās pirmo reizi starp tādiem pašiem iesācējiem ar baltām jostām! Tieši ar tādu domu tika veidots šis turnīrs (“Iesācēju kauss”) – lai sportisti cīnītos ar sev līdzīgiem pēc vecuma, meistarības līmeņa un svara kategorijas! Žēl, ka ne visiem LTA klubu audzēkņiem sanāca piedalīties un izbaudīt mūsu taekwon-do svētkus un pārbaudīt savu gatavības līmeni – tikai 127 Latvijas sportisti piedalījās turnīrā!

Gribētos pateikt lielo paldies mūsu viesiem – no Afganistānas, Anglijas, Baltkrievijas, Gruzijas, Krievijas, Polijas, Ukrainas un Uzbekistānas, kā arī speciāliem atbalstītājiem – Salaspils pilsētas Domei, Salaspils Sporta hallei, firmai Forevers, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai un Latvijas Augstskolu sporta savienībai.

Īpašs paldies veikalam BUDOLAND, bet personīgi Tomasam Laicanam, kurš atbalstīja Latvijas Taekwon-do ITF kausa čempionus disciplīnā SPARRINGS vecuma divīzijās kadeti 2 (13-14 g.v.), juniori (15-17 g.v.) un seniori (18 gadi un vecāki) ar sarkanas-melnas (3.gups – 6.dans) jostas meistarības pakāpi ar TOP TEN cimdiem! Tas bija ļoti liels ieguldījums turnīra kvalitātes celšanā! Paldies veikaliem Budoland un Budosports par kvalitatīva taekwon-do ekipējuma pārdošanu turnīra laikā!

Turnīra čempioni saņem balvas – TOP TEN cimdus

Atsevišķais paldies viesnīcu tīklam RIXWELL HOTELS par palīdzību vairāk nekā 350 ārzemju komandas dalībnieku (sportistu, treneru, vecāku, atbalstītāju) izmitināšanu sacensības laikā! Šogad tās darbs notika ļoti veiksmīgi un organizēts augstākajā līmenī!

Īpašu noskaņojumu deva Dienvidkorejas vēstniecības vēstnieks Songdžins Hans (Seong-Jin Han), kura galvenie pienākumi ir pārstāvēt un aizstāvēt Korejas tiesības, dibināt kultūras, lietišķus un diplomātiskus sakarus starp abām valstīm. Savā runā vēstnieks pateicas turnīra organizatoriem par iespēju vērot sacensības, kurās Latvijas sportistiem tiek dota iespēja cīnīties ar taekvondistiem no 8 ārzemju valstīm, ar sportu ievērot veselīgu dzīvesveidu un veidot spēcīgas personības. Kā arī izteica domu un cerību turpināt sadarbību un kopīgi veidot Latvijas Taekwon-do asociācijas sporta pasākumus ar Dienvidkorejas vēstniecību.

 

Latvijas Taekwon-do ITF asociācijas vadība un instruktori kopā ar turnīra galveno tiesnesi Konstantīnu Klimovu un Dienvidkorejas vēstnieku Songdžinu Hanu

(A.Stadņičenko, A.Saulīte, S.Saulīte, S.Hans, A.Šaltenis, K.Klimovs, J.Jeršovs, D.Tokarevs, T.Novosjolova)

 

Visi ārzemju viesi augsti novērtēja sacensības organizēšanas līmeni un atsaucību, mēs no savas puses augsti vērtējam mūsu draudzību un veselīgu konkurenci! Kopš turnīrs kļuva par starptautisko, ar katru gadu Latvijas sportistu līmenis ievērojami paaugstinājās. Par to liecina gan rezultāti ārzemēs, gan cilvēku skaits un kopvērtējuma rezultāti mūsu turnīrā!

 

2020.gadā esam gatavi sagaidīt tik pat kuplāku dalībnieku un komandu skaitu no ārzemes! Līdz ar to – visi uz treniņiem un strādājām!

Cerams, ka visi dalībnieki daudz ieguva piedaloties, cīnoties un aizstāvot sava kluba un Latvijas godu lielākajā starptautiskajā Taekwon-do ITF turnīrā Latvijā, un cerams, ka nākamgad sportistu skaits no Latvijas palielināsies līdz 200! Bet mūsu drosmīgākais mērķis ir 1000 dalībnieku no Latvijas! Priekšā daudz darba! 🙂

LatCup2020 notiks 2020.gada 15.-16.februārī Salaspils Sporta namā!

 

Visiem LIELS PALDIES!

 

APSVEICAM!!!

KOMANDAS KOVĒRTĒJUMS:

6. LATVIJAS TAEKWON-DO ITF KAUSS 2019

Place Country Club TOTAL

points

1. BLR Kaskad 82
2. POL Matsogi Ciechanów 53
3. POL Combat Sports Academy 51
4. BLR Belarusian Public Association Taekwon-do 44
5. LAT Čin-Gu 31
6. BLR Sparta 25
7. UZB Taekwon-Do ITF Uzbekistan 23
8. LAT AlexClub 22
9. GEO Georgia ITF 21
10. LAT Viktorija-T 20
11. UKR Maks Sport 18
12. RUS Velikie Luki 10
13. LAT Zeta Sports 8
14-15. UKR Fanat 7
14-15. RUS LTF Peresvet 7
16. RUS Юниор 6
17. LAT TKD 5
18. ENG United Kindom 4

 

  1. LATVIJAS TAEKWON-DO ITF IESĀCĒJU KAUSS 2019
Place Country Club TOTAL

points

1. LAT Čin-Gu 96
2. BLR Belarusian Public Association Taekwon-do 71
3. BLR Kaskad 49
4. BLR Sparta 47
5. LAT AlexClub 30
6. LAT Viktorija-T 28
7. UZB Taekwon-Do ITF Uzbekistan 20
8. POL Matsogi Ciechanów 19
9. LAT Sonkal 16
10. LAT Zeta Sports 9
11. LAT Tan-Gun 8
12. POL Combat Sports Academy 4
13-15. GEO Georgia ITF 3
13-15. RUS Velikie Luki 3
13-15. RUS LTF Peresvet 3
16-18. LAT TKD 2
16-18. UKR Fanat 2
16-18. LAT Taekwon-do Līvāni 2
19. RUS Sankt Peterburg 1
20. UKR Maks Sport 1

Galvenais organizators Sergejs Saulīte, 4.dans

Leave a Reply

Your email address will not be published.