Сергей Саулите успешно прошел международные судейские курсы в Германии

International Umpire Course 2018, Miesbach, Germany, 23.-25.11.2018
Starptautiskie Tiesnešu kursi 2018, Miesbach, Vācija, 23.-25.11.2018

IUC 2018 notika 2018.gada 23.-25.novembrī Vācijas pilsētā Miesbach, 46 km no Minhenes, kurā piedalījās LTA valdes loceklis un sporta kluba «Čin-Gu» vadītājs Sergejs Saulīte (4.dans). Pirms katra pasaules čempionāta ITF organizē starptautiskus kursus, kuros piedalās potenciālie tiesneši un interesenti treneri no visas pasaules. Pasaules čempionāta tiesāšanā parasti piedalās ap 100 tiesnešu, bet pieteikumu ir daudz vairāk. Tikai tie, kuri regulāri piedalās starptautiskajos tiesnešu un instruktoru semināros un regulāri tiesa sacensibas var tikt pie tiesāšanās! Nākošais pasaules Taekwon-do ITF čempionāts notiks Vācijas pilsētā Inzell (ap 150 km no Minhenes) 2019.gada 22.-28.aprīlī.

Semināru laikā galvenais uzsvars tika likts uz to, ka tiesnesim ir ļoti liela atbildība pret sportistiem un treneriem, viņam jābūt kompetentam, drošam, stingram un atbildīgam! Sacensības dalībnieki ieguldīja milzīgas piepūles, laika un finanses, lai cīnītos par uzvaru. Līdz ar to tiesneša darbam ir ļoti liela nozīme veiksmīgas sacensības organizēšanā, lai sportisti un treneri būtu apmierināti ar rezultātiem!

Semināra laikā teorētiski un praktiski tika apskatītas visas sacensību individuālās un komandas disciplīnas — Tuļ, Sparrings, Speciālā tehnika, Spēka tests un Tradicionālais sparings — ringa atklāšana un slēgšana, komandas, žesti, noteikumi, konfliktsituācijas, žūrijas priekšsēdētāja, žūrijas locekļa, palīga, sānu tiesnešu, referi un ekipējuma pārbaudes personāla darbības!

Šajā 3 dienu semināra tika iegūtas milzīgi daudz zināšanu un prasmju sacensības organizēšanā un tiesāšana! Palika tikai to pārveidot par iemaņām! Protams, drīzumā arī organizēsim līdzīgu semināru visiem LTA treneriem un tiesnešiem! Kā bija pateikts seminārā, trenerim arī ir ļoti liela nepieciešamība zināt sacensības noteikumus un darbības!
Pārliecināts, ka kopā mēs varēsim nodrošināt kompetentu tiesnešu kolēģiju, kura tiesās Latvijas sacensības!

Paldies par IUC 2018 organizēšanu un vadīšanu meistariem Harry Vones un Adalbert Wagner, ka arī ITF tiesnešu komitejas priekšsēdētājam Alberto Katz un loceklim Kurt Ottesen! Tas bija lieliski!

Kustamies, darbojamies, esam aktīvi un pozitīvi!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.