XIII TOP TEN LATVIAN OPEN CUP 2020

Atklātais starptautiskais Taekwon-do ITF turnīrs

 XIII TOP TEN LATVIAN OPEN CUP 2020

Turnīrā piedalījās 16 komandu 308 taekvondisti no 8 valstīm – ANGLIJAS (United Kindom), BALTKRIEVIJAS (BPAT, Kaskad no Minskas un Vitebskas), KAZAHSTĀNAS (Kazakhstan Public Taekwon-Do Federation no Almati), KRIEVIJAS (All Russia Taekwon-Do Federation no Maskavas, Sanktpēterburgas un Velikie Luki), POLIJAS (Combat Sports Academy no Bialostokas), UKRAINAS (Maks Sport un Tarasenko Team no Kijevas, Tornado no Vinicas un Yin-Jang no Dnepra), UZBEKISTĀNAS (Uzbekistānas ITF federācija no Taškenta) un LATVIJAS (AlexClub, Čin-Gu, Viktorija-T, LTCS un Sonkal).

Atklātais starptautiskais Taekwon-do ITF turnīrs “XIII TOP TEN LATVIAN OPEN CUP 2020” šogad notika divās dienās – 2020.gada 15. un 16.februārī, plašajā, gaišajā un viesmīlīgajā Salaspils Sporta namā, kas deva iespēju visiem turnīra dalībniekiem pilnvērtīgi cīnīties 2 raundus, iegūt pieredzi un baudīt turnīra norisi! Turnīrs tika organizēts ar Vislatvijas Taekwon-do federāciju sadarbībā ar sporta klubu „Čin-Gu”.

 

Arī šoreiz turnīrs var lepoties ar panākumiem:

1)      Turnīram pieteicās 308 sportisti no 8 valstīm – Anglija, Baltkrievija, Kazahstāna, Krievija, Latvija, Polija, Ukraina un Uzbekistāna (2016.gadā piedalījās 156 sportisti no 6 valstīm, 2017.gadā – 252 sportisti no 4 valstīm, 2018.gadā – 422 sportisti no 8 valstīm, 2019.gadā – 382 sportisti no 9 valstīm)!
2)      Turnīra tiesnešu kolēģiju 2 reizi vadīja starptautiskās A kategorijas tiesnesis, daudzu pasaules kausu un čempionātu tiesnesis no Uzbekistānas Konstantīns Klimovs, 5.dans.
3)      Sacensības cīņas un tulas tika tiesātas ar elektronisko sistēmu, kuru nodrošināja mūsu draugi no Baltkrievijas Taekwon-do asociācijas!

Kopumā tika izspēlētas 147 komplektu medaļas – 53 tulās, 63 sparingā, 18 speciālajā tehnikā, 7 ātruma testā, 5 izturības testā un 1 tradicionālajā sparringā  (2017.gadā tika apbalvotas 119 kategorijas, 2018.gadā tika apbalvotas 187 kategorijas, 2019.gadā tika apbalvotas 184 kategorijas).

Turnīrs tika apkalpots ar sekretāri Jeļenu Glazu un 55 tiesnešiem galvenā tiesneša Konstantīna Klimova, 5.dans (Uzbekistāna), vadībā.

 

Latvijas Taekwon-do ITF kausa 2020 galvenais tiesnesis un sekretāre

LIELS paldies visiem 40 TIESNEŠIEM no Latvijas un citām valstīm par profesionālo un kvalitatīvu darbu, jo viens no svarīgākajiem sacensības kritērijiem ir objektīvā tiesāšana! Latvijā turpinās veidoties lielā un kvalitatīvā tiesnešu komanda, kuru protams vienmēr var un vajag pilnveidot un attīstīt! Mēs esam pareizajā ceļā!

Tuļos vecuma divīzijā “bērni 7-9 gadu vecumā” dalībnieki tika sadalīti grupās pa 4, kas iedeva iespēju visiem izcīnīt godalgotas vietas un medaļas.

Šāds starptautiskais turnīrs deva lielisko pieredzi un stimulu jaunajiem taekvondistiem, jo tāda lieluma un līmeņa starptautiskās sacensības notiek Latvijā un dod unikālo iespēju piedalīties visu līmeņu un vecumu Latvijas sportistiem. Visi Latvijas sportisti bez šaubas ieguva ļoti lielo sacensības pieredzi, kas uzlaboja viņu priekšstatu un redzējumu tehnikas, taktikas un psiholoģiskās sagatavotības ziņā! Daudzi no viņiem piedalījās sacensībās pirmo reizi starp tādiem pašiem iesācējiem ar baltām jostām! Tieši ar tādu domu tika veidots šis turnīrs (“Iesācēju kauss”) – lai sportisti cīnītos ar sev līdzīgiem pēc vecuma, meistarības līmeņa un svara kategorijas!

Gribētos pateikt lielo paldies mūsu viesiem – no Anglijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Krievijas, Polijas, Ukrainas un Uzbekistānas, kā arī speciāliem atbalstītājiem – Salaspils pilsētas Domei, Salaspils Sporta hallei, firmai Forevers, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai un Latvijas Augstskolu sporta savienībai.

Īpašs paldies veikalam BUDOLAND, bet personīgi Tomasam Laicanam, kurš atbalstīja Latvijas Taekwon-do ITF kausa čempionus disciplīnā SPARRINGS vecuma divīzijās juniori (15-17 g.v.) un seniori (18 gadi un vecāki) ar zaļas-melnas (6.gups – 6.dans) jostas meistarības pakāpi ar TOP TEN cimdiem! Tas bija ļoti liels ieguldījums turnīra kvalitātes celšanā! Paldies veikaliem Budoland par kvalitatīva taekwon-do ekipējuma pārdošanu turnīra laikā!

Turnīra čempioni saņem balvas – TOP TEN cimdus

 

Atsevišķais paldies viesnīcu tīklam MOGOTEL HOTEL par palīdzību vairāk nekā 239 ārzemju komandas dalībnieku (sportistu, treneru, vecāku, atbalstītāju) izmitināšanu sacensības laikā! Šogad tās darbs notika ļoti veiksmīgi un organizēts augstākajā līmenī!

Visi ārzemju viesi augsti novērtēja sacensības organizēšanas līmeni un atsaucību, mēs no savas puses augsti vērtējam mūsu draudzību un veselīgu konkurenci! Kopš turnīrs kļuva par starptautisko, ar katru gadu Latvijas sportistu līmenis ievērojami paaugstinājās. Par to liecina gan rezultāti ārzemēs, gan cilvēku skaits un kopvērtējuma rezultāti mūsu turnīrā!

2021.gadā esam gatavi sagaidīt tik pat kuplāku dalībnieku un komandu skaitu no ārzemes! Līdz ar to – visi uz treniņiem un strādājām!

Cerams, ka visi dalībnieki daudz ieguva piedaloties, cīnoties un aizstāvot sava kluba un Latvijas godu lielākajā starptautiskajā Taekwon-do ITF turnīrā Latvijā, un cerams, ka nākamgad sportistu skaits no Latvijas palielināsies līdz 200! Bet mūsu drosmīgākais mērķis ir 1000 dalībnieku no Latvijas! Priekšā daudz darba! 🙂

XIV TOP TEN LatCup2021 notiks 2021.gada 27.-28.februārī Salaspils Sporta namā!

 

Visiem LIELS PALDIES!

 

APSVEICAM!!!

 

KOMANDAS KOVĒRTĒJUMS:

 

XIII TOP TEN LATVIJAS TAEKWON-DO KAUSS 2020

MEISTARĪBAS DIVĪZIJA 6.GUPS – VI DANS

Place Country Club
1. BLR Kaskad
2. BLR Belarusian Public Association Taekwon-do
3. UKR Tornado

 

XIII TOP TEN LATVIJAS TAEKWON-DO IESĀCĒJU KAUSS 2020

MEISTARĪBAS DIVĪZIJA 10.-7.GUPS

Place Country Club
1. BLR Kaskad
2. BLR Belarusian Public Association Taekwon-do
1. LAT Čin-Gu & Viktorija-T

Galvenais organizators Sergejs Saulīte, 4.dans

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *