IX Eiropas Taekvondo kausā 3 zelta, 2 sudraba un 5 bronzas medaļas

2018.gada 26.-28.oktobrī Rumānijas pilsētā Sibiu notika lielākais taekvondo turnīrs Eiropā – 9.Taekvondo Eiropas kauss un Mightyfist Starptautiskais Taekvondo kauss bērniem un kadetiem. Šogad viņš pārsitīs iepriekšējus rekordus dalībnieku skaitā.  Turnīrs uzņēma 1448 dalībniekus no 28 valstīm, tajā skaitā 950 sportistus, 225 trenerus, 50 tiesnešus, 27 oficiālās personas, 189 atbalstītājus un 7 darbiniekus.

Ar katru gadu, ar katru Latvijas un starptautisko turnīru ir redzama Latvijas taekvondistu izaugsme. Šogad salīdzinot ar Eiropas kausu Polijā (2017.gadā) Latvijas komanda bija lielākā par 4 sportistiem un izcīnīja pa 3 medaļām vairāk!

Šoreiz Latvijas komanda aizbrauca uz Eiropas kausu 25 cilvēku sastāvā no 4 LTA klubiem (TKD, Viktorija-T, AlexClub un Čin-Gu), no kuriem bija 1 pārstāvis Jurijs Jeršovs (Armands Šaltenis diemžēl dažādu iemeslu dēļ neaizbrauca), 4 treneri – Sergejs Saulīte, Deniss Tokarevs, Aleksandrs Stadņičenko un Artūrs Saulīte, 18 sportisti un 3 atbalstītāji.

Ar meistaru Aleksandru Muresan, 7.dans

Ar meistaru Aleksandru Muresan, 7.dans

Pirmajā sacensības dienā 26.oktobrī Eiropas kausa ietvaros notika Mightyfist Starptautiskais Taekvondo kauss bērniem un kadetiem, kurš atnesa Latvijai visa 2 bronzas medaļas. Sporta kluba Čin-Gu sportists Alekss Endijs Everts divīzijā 12-14 gadi svara kategorijā -54 kg izcīnot uzvaras par sportistiem no Rumānijas un Somijas, diemžēl piekāpās iepriekšēja gada finālcīņas pretiniekam

no Krievijas Sergejam Magamadovam un izcīnīja 3.vietu.

Otro 3.vietu atnesa sporta kluba AlexClub audzēkne Vanesa Melānija Čakāne. Pirmo cīņu bez īpašām grūtībām Vanesa uzvarēja sportisti no Polijas, bet otrajā cīņā tāpat ar Polijas sportisti uzvara tika panākta cīņas pēdējās sekundēs. Trešajā cīņā pretiniece no Velsa tomēr bija pārāka!

Rūdolfam Zeltiņam, Artemam Kushniram un Edvardam Vendlandam diemžēl nepaveicās un jau pirmajā cīņā nācās piekāpties saviem pretiniekiem. Kaut gan viņi varēja uzvarēt, bet tiesnešu dažādu tīru sitienu neieskaitīšanas dēļ, tika piešķirts zaudējums.

Ar Rumānijas federācijas prezidentu Oprescu Cosmin, 3.dans

27. un 28.oktobrī startēja Eiropas kausa dalībnieki, mūsu juniori un seniori.

3 zelta medaļas izcīnīja un kļuva par Eiropas kausa čempioniem sporta kluba Viktorija-T audzēkņi Romāns Trizna, Leonīds Ščogoļevs un pieaugušo krāsaino jostu komanda. Romāns pavadīja 2 smagas cīņas ar Rumānijas un Ukrainas sportistiem, bet Leonīds veiksmīgas izlozes dēļ finālā pārvarēja Baltkrievijas sportisti, kurš iepriekš pusfinālā uzvarēja Krievijas sportisti. Vēl viena zelta medaļa pieder mūsu senioru krāsaino jostu komandai (L.Ščogoļevs, R.Trizna, L.Kazāks, A.Vizulis), kurai diemžēl nebija pretinieku sparingā un bez cīņas ieguva 1.vietu.

2 sudraba medaļas izcīnīja sporta kluba AlexClub audzēkne Elizabete Kreišmane un sporta kluba Čin-Gu audzēknis Lauris Kazāks. Elizabete pateicoties izciliem antropometriskiem rādītājiem bez īpašām grūtībām uzvarēja divas pretinieces no Polijas, bet diemžēl finālā ar nelielu starpību zaudēja trešajai sportistei no Polijas. Lauris savā kategorijā bija viszemākais pēc auguma sportists, bet pirmās divās cīņās pret Beļģijas un Čehijas sportistiem izcili pielietoja pārvietošanas tehniku ar vienlaicīgu pretsitienu ar roku, ar ko ieguva nepieciešamus punktus uzvarai. Diemžēl finālā spēka vairs nepietika un cīņā ar Zviedrijas sportisti Lauris turējās tikai pateicoties lielām gribas īpašībām.

3 bronzas medaļas izcīnīja sporta kluba Čin-Gu audzēknis Dmitrijs Žukovs un sporta kluba Viktorija-T audzēkņi Anna Popova un Denis Dzenis. Dmitrijs pirmajā cīņā ar spēcīgiem sitieniem jau ar pirmām sekundēm “nomierināja” Krievijas sportisti un gala rezultātā izcīnīja uzvaru. Pusfinālā tomēr nepietika pieredzes un Dima zaudēja sportistam no Polijas. Anna šajā turnīrā pavadīja vienas no labākām savām cīņām sporta karjerā. Beidzot viņai sanāca realizēt savas spējas ātri un savlaicīgi pārvietoties un veikt rezultatīvus sitienus par pretiniekiem. Ceturtdaļfinālā Anna pieveica sportisti no Bulgārijas, bet pusfinālā nedaudz piekāpās pret Polijas sportisti. Denis pēc bronzas medaļas izcīnīšanas Eiropas čempionātā Slovēnijā, gāja uz laukumu pret Polijas sportistu ar favorīta noskaņojumu, kas arī cīņas gaitā pilnībā attaisnojās. Toties pusfinālā pretī Denisam izgāja daudz augstāks pretinieks no Krievijas, kas protams nelika Denisam cīnīties līdz galam, tomēr nākas piekāpties.

Ar tiesnešu koleģijas biedru Petros Mikaelyan, 5.dans

Diemžēl bez medaļām palika (bet ne bez milzīgas sporta pieredzes) kluba Viktorija-T sportisti Ivans Zarickis (1 uzvara) un Roberts Maričevs, kluba AlexClub sportisti Aleksandrs Grašs un Dāvids Verners Kalniņš (abi varēja uzvarēt, tomēr pieredzes un tiesnešu dēl zaudēja pirmajā cīņā), kluba Čin-Gu sportisti Artūrs Vizulis (pieredzes trūkuma un uztraukuma dēļ zaudēja pirmajā cīņā) un Sergejs Saulīte (diemžēl lielas aizņemtības dēļ savlaicīgi nepiereģistrējās sacensībām).

Kopumā Latvija vēlreiz parādīja, ka mēs ejam pareizā virzienā, veiksmīgi mācāmies no iepriekšējām kļūdām, izvirzām jaunus mērķus un uzdevumus un plānveidīgi sasniedzam tos!

Mums ir daudz talantīgo sportistu, un kā pierādīja pieredze, pat zaudējot vienu, divas, trīs reizes, kļūst par čempionu varēs spēcīgākais, bet vājākais zaudējot vienu cīņu, nolaidīs rokas un neturpinot cīņu, pametīs iet tālāk, attīstīties un sasniegt augstāko rezultātu! Līdz ar to skatāmies uz labākiem, mācāmies no labākiem lai kļūstu labākie!

 LATVIJAS KOMANDAS REZULTĀTI:

 1. Jurijs JERŠOVS, VI dans – oficiālā persona
 2. Sergejs SAULĪTE, IV dans – treneris
 3. Deniss TOKAREVS, IV dans – treneris
 4. Aleksandrs STADŅIČENKO, IV dans – treneris
 5. Arturs SAULĪTE, II dans – treneris

 Sporta klubs ČIN-GU

 1. Lauris KAZĀKS –              2.vieta, Matsogi -85 kg, seniori
 2. Alekss Endijs EVERTS –  3.vieta Matsogi -54 kg, 12-14 gadu vecumā
 3. Dmitrijs ŽUKOVS –           3.vieta Matsogi -68 kg, juniori
 4. Artūrs VIZULIS –             5-6.vieta, Matsogi -78 kg, seniori
 5. Edvards VENDLANDS – 9-16.vieta Matsogi, 12-14 gadu vecumā
 6. Artem KUSHNIR –           17-32.vieta, Matsogi -36 kg, 10-12 gadu vecumā
 7. Sergejs SAULĪTE –            netika piereģistrēts

 Sporta klubs ALEXCLUB

 1. Elizabete KREIŠMANE –     2.vieta Matsogi -65 kg, Juniori
 2. Vanesa Melānija ČAKĀNE – 3.vieta Matsogi +54 kg, 12-14 gadu vecumā
 3. Aleksandrs GRAŠS –              9-16.vieta Matsogi -56 kg, Juniori
 4. Dāvids Verners KALNIŅŠ – 17-22.vieta Matsogi -56 kg, Juniori
 5. Rūdolfs ZELTIŅŠ–                33-41.vieta Matsogi -36 kg, 10-12 gadu vecumā

 Sporta klubs VIKTORIJA-T

 1. Leonīds ŠČOGOLEVS – 1.vieta Matsogi -70 kg, Seniori
 2. Romans TRIZNA –          1.vieta Matsogi -63 kg, Seniori
 3. Anna POPOVA –              3.vieta Matsogi -68 kg, Seniori
 4. Deniss DZENIS –            3.vieta Matsogi +75 kg, Juniori
 5. Ivans ZARICKIS –          5-8.vieta Matsogi -85 kg, Seniori
 6. Roberts MARIČEVS –   9-12.vieta Matsogi -68 kg, Seniori

 L.KAZĀKS, A.VIZULIS, L.ŠČOGOLEVS, R.TRIZNA – 1.vieta Komandas Matsogi, Krāsainas jostas, seniori

 

Mēs attīstamies, augam un tiecamies būt vēl stiprāki!

Latvijas Taekvondo komanda!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *